Dodatki dekoracyjne w stylowym domu

Jeżeli meblujesz mieszkanie i szukasz przedmiotów, które wprowadzą designerski nastrój do Twojego domu, to zapraszamy do lektury i zapoznania się z naszymi propozycjami dodatków dekoracyjnych!

Dlaczego warto kupić dekoracje dla domu?

Odpowiadając na to pytanie, trzeba zwrócić uwagę, że dekoracje pojawiają się w naszych mieszkaniach, kiedy chcemy stworzyć w nich unikalną, przyjazną i miłą dla oka atmosferę. Każda, nawet najmniejsza, rzecz może stać się dekoracją, którą na długo zapamiętają nasi goście. Zazwyczaj otaczamy się w domu pięknymi przedmiotami, kupujemy ozdobne wazony, donice czy lampy, by upiększyć nasze lokum. Różnimy się jednak pod względem gustów i dlatego obieramy różne strategie dekoracyjne. Pomimo licznych różnic wszyscy dążymy do tego samego, chcemy we własnym domu czuć się dobrze, chcemy by stał się on miejscem wyróżniającym się pod względem estetyki na tle innych mieszkań. Pomocą w aranżacji przestrzeni są dodatki dekoracyjne, choć zwykle są to tylko niewielkie akcesoria, to właśnie detale tworzą niepowtarzalny klimat.

Pomieszczenie z obrazem i dywanem podłogowym
Modna lampa, ciekawa grafika i dywan to doskonałe ozdoby!

Jaki styl wybrać?

Remontując lub aranżując nasze mieszkanie, starannie planujemy jego przyszły wygląd. Stylów, które można wymienić jako wiodące, jest przynajmniej kilkanaście, lecz najprostszy podział dotyczy rozgraniczenia na kompozycje nowoczesne i tradycyjne. Pierwsze są  propozycją dla osób odważniejszych i bardziej wymagających, drugie zaś zadowolą osoby ceniące sobie komfort, klasyczne klimaty i poczucie bezpieczeństwa. Decydując się na konkretny wystrój, jego plan nierzadko tworzymy samodzielnie, czasami opieramy się na popularnych poradnikach, które prezentują przykładowe umeblowanie różnych mieszkań. Szkół tworzenia aranżacji jest bardzo wiele, dlatego poniżej przywołujemy tylko kilka spośród nich. Ten krótki przegląd pozwoli Państwu zaczerpnąć wzory, które mogą okazać się przydatne do planowanej aranżacji, jak i poszczególnych dodatków ozdobnych w postaci luster, lamp, dywanów lub obrazów.

Style tradycyjne

Styl tradycyjny bazuje na dobrze znanych wzorcach piękna. Podświadomie kojarzy się on większości z nas z ciepłem domowego ogniska. Salon w wersji tradycyjnej zazwyczaj wypełniony jest wygodnymi tapicerowanymi meblami, akcesoriami dekoracyjnymi np. staromodnymi zegarami czy obrazami. Podłogi, pod postacią paneli połogowych, imitują zwykle z wyglądu naturalne drewno.

Styl angielski jest propozycją dla wielbicieli komfortowych wnętrz w starym stylu. W pomieszczeniu takim nie może zabraknąć masywnych drewnianych mebli. Sofy i fotele, najlepiej tapicerowane, dobrze jest łączyć z boazerią, obrazami lub dywanem  o orientalnym wzorze.

Styl prowansalski jest mniej znanym kuzynem stylu francuskiego. Podobnie jak i w stylu francuskim, przejawia się w nim zamiłowanie do stylizowanych, jasnych drewnianych mebli. W przeciwieństwie do bardziej znanego krewniaka jest on jednak prostszy, gdyż pojawiają się w nim pewne elementy typowo wiejskie. Cechą charakterystyczną dla aranżacji są drewniane podłogi, lub gresowe imitujące kamień, oraz pastelowe kolory ścian. Stosunkowo licznie reprezentowane są również drobne dodatki ozdobne w stylu rustykalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *