Jak dobrze ułożyć płytki? Samodzielnie, czy z firmą?

Wielu spośród naszych Klientów zastanawia się, czy układanie płytek ceramicznych jest trudne, czy zdołają zrobić to sami, czy lepiej będzie jednak zaufać fachowcom. Dzisiaj postaramy się wyjaśnić to zagadnienie.

Kiedy samodzielnie nie układać płytek ściennych

W przypadku niewielkich projektów, szczególnie jeżeli zdecydowaliśmy się na tańszą ceramikę, samodzielne układanie płytek może wydawać się doskonałym pomysłem. Niekiedy tak jest i przykładowo, gdy myślimy  o wykończeniu łazienki w altance na działce. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zawsze sytuacja jest tak prosta. Szczególnie, jeżeli nigdy nie mieliśmy do czynienia z pracami remontowymi, mamy trudną sytuację techniczną (np. nierówne ściany), musimy remont zakończyć w określonym czasie lub… mamy problemy zdrowotne itp. Układanie płytek ściennych lub podłogowych wymaga nieco doświadczenia i dokładności, wymaga również trochę siły fizycznej. Jeśli brakuje nam jednego lub drugiego, to być może lepszym rozwiązaniem byłoby jednak zlecić położenie kafelków – w łazience, na tarasie, czy w salonie – fachowcowi.

Płytka patchworkowa na podłogę
Przykładowa dekoracyjna płytka patchworkowa

Jak znaleźć dobrą firmę remontową|?

Znalezienie dobrej firmy remontowej, która szybko i sprawie pomaluje ściany, położy prosto panele, czy przyklei kafelki na ścianie, tak by nie odpadły za kilka miesięcy, nie jest zadaniem prostym. Nie pomaga tutaj nawet Internet, wiele portali o tematyce remontowej wyraźnie nie radzi sobie z wyłapywaniem nieprawdziwych opinii, które fachowca zmieniają w partacza. Co gorsza, działa to również w drugą stronę, nierzetelny wykonawca może mieć wiele bardzo dobrych opinii (np. od znajomych). Wskazane jest więc, przed powierzeniem remontu naszej łazienki, kuchni, salonu czy tarasu, poprosić o zdjęcia lub rekomendacje faktycznie istniejących osób – poprzednich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *