Jak nowocześnie zaaranżować kuchnię?

Nowoczesność niejedno ma imię, tak chciałoby się powiedzieć, lecz jest to nie tylko sformułowanie retoryczne, a bardzo trafne spostrzeżenie. Wśród modnych obecnie aranżacji znajdziemy inspiracje do stworzenia wyjątkowej kuchni lub tylko aneksu w salonie. Co warto zauważyć, modne obecnie projekty nie muszą być wcale pozbawione tak zwanej duszy czy nuty klasycznego uroku, co docenią miłośnicy ponadczasowych kształtów.

Minimalistyczny aneks kuchenny, proste i ekonomiczne rozwiązanie dla niewielkiego mieszkania

Aneks lub kuchnia w stylu minimalistycznym to opcja wybierana szczególnie chętnie przez osoby mieszkające w bardziej kompaktowych lokalach, gdyż dzięki zastosowaniu prostych i sprawdzonych rozwiązań, można uzyskać funkcjonalną i efektowną kombinację. Przede wszystkim warto postawić na jasne kolory, najlepsza będzie tu, co wydaje się naturalne, biel, choć i inne pastelowe barwy mogą pojawić się jako dodatki do minimalistycznych mebli czy płytek kuchennych. Rzecz jasna, nie powinniśmy decydować się w przypadku stylu minimalistycznego na duże kafelki czy szafki, ponieważ te mniejsze optycznie powiększą dostępną przestrzeń, zaś ich proste geometryczne kształty będą pełniły funkcję harmonizującą. Ważne jest też, by optymalnie wykorzystać każdy centymetr, korzystając np. z hokerów czy blatów, dzięki temu w mniejszym pomieszczeniu pomieścimy więcej!

Industrialnie i loftowo, czyli pomysł na niebanalne wnętrze

Styl industrialny, zwany też loftowym, jest doskonałym pomysłem na projekt niebanalnej kuchni lub jadalni. Z jednej strony jest on bowiem łatwy do wprowadzenia, a z drugiej potrafi on zaskoczyć niejedną osobę swoim estetycznym wyglądem. Oczywiście więc, jak nazwa wskazuje, że jego podstawą są, materiały i kształty nawiązujące do wyposażenia dawnych fabryk, stąd też dominują materiały często spotykane w takich miejscach. Przykładowo, meble do jadalni lub kuchni wykonane są najczęściej z drewna i metalu, w kształcie bywają one zwykle proste, pozbawione ozdobnych rzeźbień czy dodatków. Analogicznie rzecz się ma i z kafelkami kuchennymi, zazwyczaj są to płytki kamieniopodobne, czasami nawet imitujące cementowe podłogi lub ściany, chociaż dużą popularnością cieszy się również wewnętrzna płytka klinkierowa, która imituje ceglany mur. Spośród barw mamy stosunkowo dużą swobodę wyboru, ale zwykle nie spotkamy w industrialnych wnętrzach za wiele zieleni czy błękitu.

Skandynawska kuchnia, wygodnie i z klimatem

Skandynawskie aranżacje cieszą się w Polsce dużą popularnością, co jest wynikiem dobrego zbalansowania ich nowoczesnej formy i sporej wygody. Opierając się na stosunkowo prostych meblach i barwach, korzystając z dużej ilości świtała, dawanego przez liczne lampy, możemy uzyskać w naszej kuchni bardzo przytulną domową atmosferę. Liczne, wykonane z drewna, szafki czy krzesła z obiciami będą doskonale współgrały z drewnianym parkietem lub płytkami drewnopodobnymi w jadalni. Uzyskane efekty mogą, rzecz jasna, nieco się różnić, zależnie od wybranego przed nas nurtu stylu skandynawskiego, lecz w każdym przypadku rezultaty spotkają się z aprobatą osób poszukujących nowoczesnego podejścia do tradycyjnych form i kształtów, tak popularnych w krajach skandynawskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *