Płytki lastryko, czyli renesans stylowej ceramiki

Płytki lastryko (lastriko) są jednym z tych rodzajów kafelków, który zainspirowane dawniejszymi rozwiązaniami, zyskują sobie własną renomę i miejsce na rynku.

Płytki lastryko, powrót w nowej odsłonie

Niejednokrotnie pewne rozwiązania w świecie ceramiki są wzorowane na innych dziedzinach życia. Jednym z wyrobów, który zainspirowany jest betonową masą z dodatkiem kamiennego kruszywa, są popularne płytki lastryko. Czasami zwane są one również płytkami lastriko czy terrazzo. Niezależnie jednak od nazwy, mają one w sobie coś przykuwającego naszą uwagę. Bardzo barwne, ozdobne kompozycje na ich powierzchni są stylowym i nowoczesnym elementem dekoracyjnym. Z drugiej jednak strony jest to też modny powrót do przeszłości, do nieco starszych trendów, które – jak widać z sukcesem – zostały włączone do nowych nurtów w dziedzinie projektowania wnętrz.

Przykładowa płytka lastriko
Przykładowa płytka lastryko

Dlaczego wybrać taką ceramikę?

Prawdą jest, że lastriko przeżywa obecnie swój renesans. Nie jest to również trend chwilowy, gdyż udział takich właśnie płytek w ofercie i popycie na rynku rośnie ponownie od dłuższego już czasu. Po części jest to związane ze zwiększającą się popularnością nowoczesnych stylów aranżacji, które chętnie adaptują płytki lastryko na swoje potrzeby. Drugim argumentem jest bogactwo wzorów i wysoka jakość wykonania tej ceramiki, a przynajmniej na wysoką jakość możemy liczyć, wybierając wyroby renomowanych firm takich jak: Vives, Azteca czy Realonda. Płytki lastryko, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, mogą być nie tylko trwałe, lecz także wyróżniać się efektownymi wzorami, stworzonymi z zatopionych elementów na powierzchni kafli, oraz oryginalnymi, wielokolorowymi wybarwieniami tła.

Gdzie zastosować płytki lastriko?

Płytki lastryko doskonale prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i nieco bardziej tradycyjnych wnętrzach. Mimo że widoczne na ich powierzchni wzory dekoracyjne są dynamiczne, to jednak w znakomitej większości nadal mieszczą się one w normach tak zwanego klasycznego dobrego smaku. Płytki podłogowe mogą różnić się formatem, kształtem, bądź tonacją barw, większość z nich jednak jest wykonana na podkładzie gresowym, a więc są one z natury wyrobem o znacznej trwałości. Ich trwałość dodatkowo dobrze łączy się z nieco surowym klimatem wnętrz w stylu loftowym. W nim właśnie triumfy święci to, co wcześniej było marginalizowane poprzez stosowanie kafelków w różnych odcieniach ciepłych beży. Płytki lastriko warto wykorzystać przy aranżacji awangardowej łazienki, nowoczesnej kuchni czy też oryginalnego salonu. Równie dobrze zaprezentują się one w obszernym holu czy nawet jako płytki na schody.

Stolik Elior z blatem lastryko
Lastryko to nie tylko płytki, to także na przykład stoliki

Lastryko, płytki dla wielbicieli elegancji i miłośników awangardy

Posadzka z lastryko lub tylko z płytek imitujących lastryko, to nie tylko coś dla wielbicieli najbardziej klasycznej i ponadczasowej elegancji, ale też i dla tych osób, które bardziej cenią sobie designerskie projekty wnętrz. Zważywszy na bardzo szeroką ofertę dekoracyjnych płytek imitujących lastriko, ich ciekawą kolorystykę tła, proste lub bardziej złożone wzory dekoracyjne, powstaje naprawdę ogromna i nieoceniona szansa na urządzenie oryginalnego i stylowego wnętrza. Ich ciekawa pod względem wizualnym struktura, przypominająca nieco ciasto z orzechami bądź rodzynkami, stanowi frapujący element dekoracji, wobec którego ciężko pozostać obojętnym. W znakomitej większości przypadków odczucia są jednoznacznie pozytywne. W ofercie sklepu internetowego Modnydom24.pl znajdą Państwo zarówno klasyczne płytki imitujące lastryko, jak i też ich bardziej designerskie wersje, o bogatych wielobarwnych akcentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *