Poznaj trzy najważniejsze trendy aranżacyjne na 2023 rok

Nowy rok jest doskonałą okazją, by pomyśleć o realizacji wybranych postanowień. Jest to tym bardziej zasadne, że trendy aranżacyjne na 2023 rok wyglądają naprawdę bardzo interesująco. Specjalnie dla Państwa zestawiliśmy trzy najbardziej popularne prognozy, który pozwolą w nowoczesny i szykowny sposób przeprowadzić metamorfozę Państwa mieszkania, tak by stało się ono nie tylko wygodnym miejscem do życia, lecz aby również zachwycało ono swoim unikalnym i nietuzinkowym wystrojem, budząc podziw wszystkich odwiedzających.

Postaw na ekologię, a Twój dom będzie miejscem przyjaznym

Styl eko jest już stosunkowo dobrze zakorzeniony w świadomości, jednak nadal wiele osób nie do końca rozumie jego główne założenia, a przez to tracimy przecież doskonałą okazję na wykreowanie klimatycznego i naturalnego wnętrza. W projektach o ekologicznych inspiracjach dominują naturalne materiały i kolory. Spotkamy więc naturalne drewno, bambus, rattan, len czy bawełnę. Dzięki temu wnętrze prezentuje się przyjaźnie i swobodnie, a co ważniejsze za taki efekt nie przyjdzie nam zapłacić wiele, gdyż mnóstwo mebli lub dodatków możemy kupić z tak zwanej drugiej ręki, jak w stylu vintage. Jak łatwo dostrzec koncepcja ta wpisuje się w modny obecnie trend zero waste, a wiele dedykowanych elementów wyposażenia wnętrz jest nawet wykonanych z surowców wtórnych, co pozwala nam nie tylko cieszyć się wspaniałym projektem domu, lecz także wywrzeć pozytywny wpływ na stan naszej planety.

Klimatyczne wnętrze, na podłodze widoczne maty, w tle elementy drewniane.

Kamień i marmur, czyli ponadczasowa elegancja

Kolejnym trendem, który w ostatnich latach zyskiwał na znaczeniu, a obecnie najprawdopodobniej stanie się jednym z dominujących wzorców jest wykorzystanie w domach kamienia. Materiał ten znany jest ludzkości nieomal od zawsze, już bowiem w starożytności upiększano nim najbardziej reprezentacyjne budowle. Obecnie zaś najczęściej pojawia się on w postaci różnego rodzaju okładzin, kafelków na ściany lub podłogi, choć istnieją także modele tańszych płytek kamieniopodobnych. Czasami kamienne elementy, dominuje w tych zastosowaniach szlachetny marmur, spotykamy także jako wykończenie różnego rodzaju blatów, pulpitów lub stołów, a nawet w formie rzeźbionych figurek. Skorzystanie z takich wykończeń w naszym domu jest szczególnie wskazane w najbardziej eleganckich kompozycjach, zainspirowanych stylem francuskim, angielskim lub glamour, gdzie kluczowe dla osiągnięcia wspaniałego efektu jest połączenie  pięknych materiałów i wysokiej ich jakości.

Egzotyczne wnętrze z nutą japońskiej słodkości

Ostatnim, lecz nie najmniej ciekawym, pomysłem na wykreowanie niebanalnego wnętrza mieszkania jest japoński styl kawaii. Choć nurt ten jest praktycznie nieznany w Polsce, to prawdopodobnie zmieni się to w niedługim czasie, zatem dlaczego by nie stać się jednym z prekursorów? Wbrew pozorom zadanie nie jest wcale trudne, gdyż pomieszczenia, niezależnie, czy salony, jadalnie czy też sypialnie,  stworzone w zgodzie z zasadami tej szkoły muszą być tylko … słodkie. W praktyce oznacza to swoiste połączenie, wnętrza nieco minimalistycznego, lecz jednocześnie wypełnionego pastelowymi kolorami oraz meblami, wytworzonymi zwykle z naturalnych materiałów. Celem nadrzędnym jest tutaj wykreowanie nieco fantastycznej lub bajkowej przestrzeni, dlatego też w takich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się barwne poduszki, pufy czy nawet inspirowane azjatyckimi klimatami plakaty lub puszyste maskotki. Styl ten wspaniale prezentuje się w pokojach dziecinnych, gdyż nasi milusińscy z pewnością docenią jego radosną i optymistyczną naturę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *