Wybierz odpowiednie płytki dla siebie, czyli miniporadnik

Różne rodzaje płytek ściennych i podłogowych mają nieco odmienne zastosowania, dzisiaj postaramy się przybliżyć Państwu niektóre najistotniejsze różnice. W naszym miniporadniku postaraliśmy się zebrać odpowiedzi na najbardziej popularne pytania, które napotykają osoby poszukujące płytek do salonu czy jadalni.

Płytki ścienne i płytki podłogowe, czy można stosować je zamiennie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można użyć płytki ściennej na podłodze, czy płytki podłogowe będą odpowiednie do przyklejenia ich na ścianie. Dzieje się tak zwykle za sprawą bardzo atrakcyjnego wzoru, którym chcielibyśmy wykończyć daną powierzchnię, co jest rzeczą ze wszech miar zrozumiałą. Niestety, dla osób planujących użycie płytki ściennej na podłodze, nie ma dobrych wiadomości: co do zasady nie jest możliwe użycie jej jako wykończenia powierzchni, po których będziemy chodzić lub stawiać ciężkie przedmioty. Ceramika ścienna jest delikatniejsza od podłogowej i łatwiej ulega uszkodzeniom. Odwrotnie jest natomiast w przypadku płytek podłogowych, możemy je wykorzystać na ścianie i nie odbije się to negatywnie na trwałości dekoracji, warto jednak skorzystać z klejów nieco lepszego gatunku, gdyż płytki te są trochę cięższe.

Stylowy aneks kuchenny

Podobają Ci się te dekoracyjne płytki ścienne? Zobacz ofertę płytek ceramicznych w sklepie internetowym Modnydom24.pl!

Optyczne powiększenie łazienki, czyli białe kafelki

Wiele osób, szczególnie mieszkających w tak zwanym budownictwie wielorodzinnym, zastanawia się nad trikami, które by pozwoliły im na optyczne powiększenie i rozjaśnienie łazienki. W tym celu najlepiej będzie sięgnąć pod drobne kafelki ścienne i podłogowe, niewielkie ich wymiary pozwolą umieścić ich większą ilość, to zaś stworzy efekt przestrzeni. Z drugiej zaś strony jasna tonacja, najlepiej biała, choć i niektóre odcienie mlecznej bieli lub jasnego beżu zdadzą egzamin, pozwoli na stworzenie wrażenia dobrego oświetlenia, nawet w przypadku niewielkich łazienek, które niestety nie posiadają dodatkowych okien. Warto jednak w takich pomieszczeniach równomiernie rozplanować punkty świetlne, gdyż wszechobecne cienie mogą zaburzyć zaplanowany przez nas efekt wizualny.

Płytki marmurowe a marmuropodobne, na czym polega różnica?

Kolejnym pytaniem, które często pojawia się wśród Klientów, są wątpliwości związane z różnicami pomiędzy płytkami marmurowymi a płytkami marmuropodobnymi. Otóż pod względem wizualnym są one bardzo podobne, lecz różnica sprowadza się głównie do rodzaju wykorzystanego surowca. W przypadku okładziny z naturalnego kamienia są to, rzecz jasna oryginalne, odpowiednio przycięte plastry kamienia, które następnie montujemy w charakterze okładziny w salonie lub w firmie. Natomiast ceramika imitująca kamień, czyli płytki marmuropodobne, wytworzona została z gresu, lecz z wyglądu przypomina ona naturalne płytki kamienne. Różnica w sposobie wykonania przekłada się także i na cenę obu rodzajów płytek dekoracyjnych, te wykonane z marmuru są o wiele bardziej kosztowne, zaś imitujące marmur cechuje duża przystępność cenowa dla szerokich grup konsumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *