Dodatki dekoracyjne w stylowym domu

Style nowoczesne

– Style nowoczesne to grupa dość szeroka, dlatego też i wnętrza mogą mieć zróżnicowany charakter. Jedną z cech wspólnych tych aranżacji jest jednak minimalizm (czasami jest on także wyodrębniany jako osobny styl). W kompozycjach tych liczy się przede wszystkim jakość. Ilość mebli oraz dodatków jest bardzo ograniczona. Elementy wyposażenia zwykle mają proste formy i są dyskretne, bywa że są wzbogacone detalem kontrastowym.

– Styl skandynawski wyróżnia się podejściem głoszącym, że dom jest miejscem dla nas, nie zaś czymś na pokaz. Meble i elementy dekoracyjne mogą być swobodnie mieszane, ważne jest, by nam odpowiadały i były wygodne. Często kanapy i fotele są zarzucone dodatkowymi poduszkami dekoracyjnymi, które przy tym umilają jeszcze wypoczynek.

– Styl industrialny, czasami określany też mianem loftowego, nawiązuje do mieszkań urządzanych w starych fabrykach i magazynach. Koncentruje się on na dążeniu do zachowania części oryginalnego wystroju i stosunkowo surowego charakteru. Brak w nim miejsca na tapicerowane meble, czy ozdobne zasłony, lecz doskonale sprawdzą się w tych aranżacjach np. płytki ścienne imitujące cegłę lub kamień.

Nie tylko styl, ale też funkcja pomieszczenia!

Konsekwencja w dekorowaniu mieszkania może stać się zarówno zaletą, jak i wadą. Musimy bowiem pamiętać także o funkcji danego pomieszczenia i dobrać elementy wyposażenia czy dodatki zarówno funkcjonalne, jak i harmonijnie współgrające z resztą naszej aranżacji. W przypadku kuchni i łazienek musimy skupić się na wyszukaniu ozdobnych kafelków, które będą nawiązywały do preferowanego przez nas stylu. Analogicznie będzie w przypadku aranżacji aneksu kuchennego w salonie. Niezależnie od tego, czy będzie to musiał być gres w stylu industrialnym, czy płytki w stylu angielskim. Natomiast w przypadku najmłodszych członków naszych rodzin, to właśnie ich obecność i wiek powinny decydować o wystroju dedykowanych im pomieszczeń. Nie od dziś wiadomo, że dekoracje pokoju dziecięcego powinny być przede wszystkim kolorowe i pomysłowe.

Jakie elementy ozdobne warto dodać do projektu?

Wszyscy chyba zgadzamy się, że kupując elementy dekoracyjne, należy kierować się własnymi preferencjami. Najczęściej inspirujemy się popularnymi trendami lub też wybieramy przedmioty o ponadczasowym pięknie. Spośród najbardziej oczywistych zakupów  warto wspomnieć tutaj lampy dekoracyjne, ozdobne tapety ścienne, różnego rodzaju dywany podłogowe do sypialni i salonów, pokryte upiększającymi wzorami donice do kwiatów czy figurki. W pokojach dziennych lub sypialniach bardzo okazale prezentują się nowoczesne zegary ścienne bądź to obrazy, od lat wiadomo, że są one doskonałą dekoracją salonu. W łazienkach zaś korzystnie wyróżniają się z otoczenia lustra w ozdobnych ramach. Jeżeli wykażemy się odrobiną kreatywności, to możemy połączyć różnorodne dodatki, tworząc autorską, nietuzinkową aranżację wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code