Lampy w naszym domu

Oświetlenie w takich pomieszczeniach jak kuchnia, pokój dzienny czy łazienka powinno być przede wszystkim bardzo praktyczne, lecz i wśród rozmaitych lamp tam adresowanych można wybrać również i modele pasujące do danej aranżacji.

Lampa w łazience

Różne rodzaje pomieszczeń wymagają odmiennego oświetlenia, to popularna prawda, która nie budzi żadnych wątpliwosci. Przykładowo oświetlenie w łazience, szczególnie takiej pozbawionej okna, powinno oświetlać całą przestrzeń równomiernie. Jednak w takich miejscach, gdzie zlokalizowane jest lustro i umywalka, konieczne może okazać się dodanie dodatkowego punktu świetlnego. Dobrze w takich lokalizacjach prezentują się proste klinkiety (np. kolekcje lamp Shell czy Polo). W przypadku pozostałej części pomieszczenia, szczególnie jeżeli planujemy remont całej łazienki i np. położenie płytek, warto rozważyć także tak zwany sufit podwieszany oraz umieszczenie w nim niewielkich lampek. Najbardziej neutralne są wzory lamp czy żyrandoli o jasnych barwach i prostej formie, gdybyśmy jednak zdecydowali się na wykończenie łazienki w mocniejszych barwach, to i ten element powinien być optycznie dopasowany.

Nowoczesna lampa sufitowa z oferty firmy Ideal Lux

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni zalezy w dużym stopniu od aranżacji pomieszczenia. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o sam dobór mebli oraz ich tonacji, ale też i o ewentualne połączenie kuchni z jadalnią lub o rozdzielenie obu tych pomieszczeń i ich zadań. W zależności od naszego wyboru i wielkości oświetlenia powinniśmy, poza głównym punktem świetlnym w centrum, przewidzieć dodatkowe lampy nad stołem i nad blatem roboczym. Pod względem stylu mamy tutaj dużą dowolność, można zdecydować się na ozdobne lampy do kuchni, czy też na prostsze modele w bardziej ascetycznych barwach. Te drugie będą dobrze komponowały się z aranżacjami w duchu minimalistycznym.  Decydując się  na kompozycje bardziej klasyczne, warto zwrócić uwagę na klosze i abażury w różnych odcieniach beżu, to ciepła barwa, która zda egzamin w wielu inspirowanych klasyką wnętrzach.

Stylowa lampa stojąca firmy La Forma

Pokój dzienny i lampy stojące

Meblując pokój dzienny, zwany też salonem, mamy stosunkowo dużą dowolność w wyborze optymalnego oświetlenia tego miejsca. Z jednej strony prawie na pewno zdecydujemy się na lampę wiszącą, w stylu nowoczesnym, bądź tradycyjnym. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić kompozycję o lampy stojące, szczególnie dobrze zaprezentują się one w wyraźnie wydzielonej przestrzeni, takiej jak np. kącik rekracyjny z narożną sofą.  W nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć także i sprzętu elektronicznego, ustawiony na stoliku komputerowym laptop wymaga zaś zwykle dodatkowej lampki biurowej. Warto o niej pamiętać, gdyż znacząco podnosi ona komfort użytkowania. Ze względu na ciemną tonację większości laptopów ciekawie prezentują się kompozycje oparte o kontrasty, postawiona obok lampka może być np. o białej barwie, co również optycznie ożywi nasze stanowisko pracy.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą dekoracyjnych lamp w katalogu naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *