Płytki patchworkowe, designerskie rozwiązanie do salonu, łazienki i kuchni

Jeżeli szukasz ceramiki, która pomoże Ci stworzyć nowoczesną przestrzeń, to płytki patchworkowe są zawsze dobrym wyborem. Patchwork to przede wszystkim doskonała propozycja dla najbardziej odważnych Klientów; Klientów, którzy nie chcą się ograniczać tylko do klasycznych i popularnych inspiracji. Płytki patchworkowe są nurtem bazującym na modzie krawieckiej, która narodziła się na przełomie XIX i XX wieku w Anglii, jako ekonomiczne rozwiązanie mające umożliwić wykorzystanie mniejszych fragmentów materiału. Dziś jednak patchwork nie jest już kojarzony z oszczędnością, jest on bezsprzecznie łączony z designerskimi trendami, także w aranżacjach salonów i łazienek.

Płytki patchworkowe jako elementy dekoracyjne salonu

Planując stworzyć nowoczesną przestrzeń w mieszkaniu, można ułatwić sobie zadanie z użyciem ozdobnych płytek patchworkowych. Dzięki nim nasi Klienci mogą łatwo i efektownie wyczarować miejsce wyjątkowe. Warto jednak pamiętać, by decydując się na wybór inspirowanych patchworkiem płytek ściennych bądź podłogowych, zwrócić uwagę na wzór, rozmiar i kształt. Jest to nadzwyczaj istotne, gdyż ceramika dobrze dobrana do mebli i elementów dekoracyjnych cieszyć będzie oko podwójnie. Przykładowo, w salonach najlepiej sprawdzą się jednolite i gładkie kafelki sąsiadujące ze wzorzystymi płytkami. Bardzo atrakcyjnie w pokojach dziennych i jadalniach będą natomiast prezentowały się neutralne kolory, takie jak na przykład beże i szarości. Decydując się na płytki patchworkowe na podłogi do pokoju dziennego, warto też postawić na nieco mniej dekoracyjne ściany. Będą one stanowiły naturalne tło dla naszej kompozycji.

Kafelki patchworkowe do łazienki i kuchni

Wbrew pozorom takie designerskie projekty wnętrz, które bazują na patchworku, nie są wyłącznie domeną eleganckich, acz idących z duchem czasu, salonów. Dzięki szerokiemu wyborowi ceramiki użytkowej, mogą Klienci zakupić również kafelki, które umożliwią stworzenie niezapomnianych wnętrz w łazienkach i kuchniach. Niekoniecznie muszą być to również kompozycje wielobarwne, dla osób o nieco bardziej klasycznych gustach dedykowane są czarno-białe kafelki. Takie płytki gresowe w stonowanych barwach doskonale współgrają z ceramiką użytkową i chromowanymi bateriami kranowymi. Kafelki o dominującej bieli pomagają rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie, natomiast te ciemniejsze, gdzie dominuje czerń, nadają mu nutę klasycznej elegancji. Warto również dodać, że wśród płytek dekoracyjnych o takich barwach, przeważają te o bardziej subtelnych wzorach roślinnych czy geometrycznych. Nietrudno też znaleźć antypoślizgowe płytki patchworkowe, które nie tylko zapewnią piękno naszej łazience, lecz i zagwarantują bezpieczeństwo użytkownikom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code