Płytki patchworkowe, designerskie rozwiązanie do salonu, łazienki i kuchni

Jeżeli szukasz ceramiki, która pomoże Ci stworzyć nowoczesną przestrzeń, to płytki patchworkowe są zawsze dobrym wyborem. Patchwork to przede wszystkim doskonała propozycja dla najbardziej odważnych Klientów; Klientów, którzy nie chcą się ograniczać tylko do klasycznych i popularnych inspiracji. Płytki patchworkowe są nurtem bazującym na modzie krawieckiej, która narodziła się na przełomie XIX i XX wieku w Anglii, jako ekonomiczne rozwiązanie mające umożliwić wykorzystanie mniejszych fragmentów materiału. Dziś jednak patchwork nie jest już kojarzony z oszczędnością, jest on bezsprzecznie łączony z designerskimi trendami, także w aranżacjach salonów i łazienek.

Patchworkowa kompozycja na podłodze, widoczne są nowoczesne płytki 3d

Płytki patchworkowe jako elementy dekoracyjne salonu

Planując stworzyć nowoczesną przestrzeń w mieszkaniu, można ułatwić sobie zadanie z użyciem ozdobnych płytek patchworkowych. Dzięki nim nasi Klienci mogą łatwo i efektownie wyczarować miejsce wyjątkowe. Warto jednak pamiętać, by decydując się na wybór inspirowanych patchworkiem płytek ściennych bądź podłogowych, zwrócić uwagę na wzór, rozmiar i kształt. Jest to nadzwyczaj istotne, gdyż ceramika dobrze dobrana do mebli i elementów dekoracyjnych cieszyć będzie oko podwójnie. Przykładowo, w salonach najlepiej sprawdzą się jednolite i gładkie kafelki sąsiadujące ze wzorzystymi płytkami. Bardzo atrakcyjnie w pokojach dziennych i jadalniach będą natomiast prezentowały się neutralne kolory, takie jak na przykład beże i szarości. Decydując się na płytki patchworkowe na podłogi do pokoju dziennego, warto też postawić na nieco mniej dekoracyjne ściany. Będą one stanowiły naturalne tło dla naszej kompozycji.

Kafelki patchworkowe firmy Geotiles
Wielobarwne kafelki patchworkowe Geotiles Manises

Kafelki patchworkowe do łazienki i kuchni

Wbrew pozorom takie designerskie projekty wnętrz, które bazują na patchworku, nie są wyłącznie domeną eleganckich, acz idących z duchem czasu, salonów. Dzięki szerokiemu wyborowi ceramiki użytkowej, mogą Klienci zakupić również kafelki, które umożliwią stworzenie niezapomnianych wnętrz w łazienkach i kuchniach. Niekoniecznie muszą być to również kompozycje wielobarwne, dla osób o nieco bardziej klasycznych gustach dedykowane są czarno-białe kafelki. Takie płytki gresowe w stonowanych barwach doskonale współgrają z ceramiką użytkową i chromowanymi bateriami kranowymi. Kafelki o dominującej bieli pomagają rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie, natomiast te ciemniejsze, gdzie dominuje czerń, nadają mu nutę klasycznej elegancji. Warto również dodać, że wśród płytek dekoracyjnych o takich barwach, przeważają te o bardziej subtelnych wzorach roślinnych czy geometrycznych. Nietrudno też znaleźć antypoślizgowe płytki patchworkowe, które nie tylko zapewnią piękno naszej łazience, lecz i zagwarantują bezpieczeństwo użytkownikom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *