Wiosna, a nowa aranżacja tarasu i ogrodu

Ćwierkanie ptaków i słoneczna pogoda za oknem są niechybnymi znakami, iż wiosna jest już tuż, tuż. Cieplejsza temperatura zachęca nas do spędzania dłuższego czasu na świeżym powietrzu, spacerów i czasami również spotkań ze znajomymi przy restauracyjnym stoliku. Niestety, obecna sytuacja nie ułatwia nam takiego wypoczynku. Może więc czas skorzystać z posiadanego ogródka, tarasu lub balkonu i zamienić go w miejsce rekreacji na świeżym powietrzu?

Rośliny, krzewy i iglaki to podstawa!

Wiosenne prace na grządkach, pielenie lub planowanie nasadzeń zawsze jest źródłem radości dla osób kochających zieleń. Jednak nie tylko etap planowania i pracy z roślinami niesie ukojenie po ciężkim dniu. Równie wiele radości może dać spoglądanie na rezultaty naszych działań lub po prostu podziwianie pięknych kwitnących roślin. W o wiele lepszej sytuacji są tutaj właściciele ogrodów, gdyż to właśnie oni mogą swobodnie planować rozkład klombów i umiejscowienie mebli ogrodowych. Jednakże osoby posiadające tylko tarasy lub mniejsze balkony również mają okazję stworzyć niewielkie oazy zieleni. Wystarczy tylko odrobina pomysłowości, ot choćby korzystając ze starszego regału lub szafki, można utworzyć powierzchnię do ekspozycji kwiatów w dekoracyjnych doniczkach, zaś w bezpośrednim sąsiedztwie takiej kwiecistej aranżacji możemy umieścić na przykład ozdobnie przycięte, być może nawet na wzór bonsai, iglaki w nieco większych donicach.

Białe meble na taras
Na zdjęciu widoczne są białe meble na taras, sofy, stoliki i rośliny. Takie i podobne im modele znajda Państwo w zakładce meble ogrodowe. Zapraszamy!

Meble na taras, do ogrodu i na balkon, co będzie przydatne?

Wybierając meble rekreacyjne na taras lub do ogrodu, pamiętajmy o ograniczającej nas powierzchni. Niewątpliwie niezbędne będą krzesła ogrodowe, leżaki na taras lub fotele balkonowe. Bez wybrania przynajmniej jednego kompletu z tych wymienionych trudno będzie cieszyć się relaksem wśród kwiatów. Niezbędnym uzupełnieniem będzie, rzecz jasna, stół lub przy mniejszym metrażu tylko prosty stolik na taras. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów będziemy mogli w spokoju i komfortowo wypić ulubioną kawę czy poczytać książkę naszego ukochanego autora. Co naturalne, w ogrodzie możemy popuścić nieco wodze fantazji i kupić na przykład ławkę ogrodową lub też fotel bujany, czasem określany też jako huśtawka. Ta ostatnia będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, zarówno naszych, jak i tych nas odwiedzających. Jeżeli zaś dysponujemy naprawdę dużym ogrodem z altaną, to warto rozważyć uzupełnienie jej wyposażenia o sofę. Choć jest to trochę nietypowy element, to jednak wygoda użytkowania z pewnością nam zrekompensuje wszystkie trudności z wyborem!

Odświeżamy taras, czyli płytki podłogowe i elewacyjne

Zwykle przystępując do zagospodarowania balkonu czy tarasu, myślimy również o zakupie odpowiedniej ceramiki. Szczególnie dobrze w roli płytek na taras sprawdzi się gres. Materiał ten jest z natury bardzo trwały, a ponadto wchłania również niewiele wody. To ostatnie zaś jest główną cechą płytek mrozoodpornych. Z drugiej zaś strony, płytki elewacyjne np. z łupka, mogą stanowić efektowne wykończenia ściany naszego domu, jak i tworzyć swoisty mikroklimat, warto więc pochylić się i nad nimi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *