Dywany, dlaczego warto uwzględnić je w aranżacji?

Wygoda i piękno aranżacji wnętrza wiąże się nie tylko z wyborem mebli czy paneli podłogowych, równie istotne jest także dobranie dodatków dekoracyjnych. Jednym z najbardziej użytecznych elementów są niewątpliwie dywany, które nie tylko cechują się walorami ozdobnymi, ale mogą mieć i inne ciekawe funkcje. Co więcej, niektóre spośród modeli dywanów można stosować także w mniej oczywistych pomieszczeniach, jak na przykład w łazienkach.

Dywan w salonie lub jadalni, to doskonały pomysł

Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których stosujemy dywany są pokoje dzienne i jadalnie. Niezależnie od stylu, w którym będziemy aranżować nasz pokój dzienny, dywan stanie się nie tylko miękkim oddzieleniem naszych stóp od podłogi, ale i dekoracją. Dotyczy to zarówno wnętrz w stylu vintage, jak i projektów minimalistycznych, czy szerzej mówiąc nowoczesnych. W przypadku klasycznych projektów najładniej będą prezentowały się klasyczne dywany do salonu, szczególnie gdy wybierzemy jeden z egzemplarzy o ciemnej tonacji i nieco egzotycznych wzorach. Natomiast w nowoczesnych wnętrzach warto postawić na nieco prostsze, czasami nawet geometryczne, dywany do jadalni. Mogą być one zarówno naturalne, jak też i syntetyczne, te drugie będą w tym konkretnym przypadku górowały łatwością czyszczenia.

Przykładowy dywan do pokoju dziecinnego, motyw z gry Minecraft
Sprawdź nasze pozostałe dywany w sklepie internetowym Modnydom24.pl!

Modnie i z klimatem, dywan do pokoju dziecka

Dużą popularnością cieszą się także dywany do sypialni dzieci, choć tutaj wybór konkretnego modelu może być nieco trudniejszy. Wynika to przede wszystkim z szybko zmieniających się preferencji naszych milusińskich. Trochę innego dywanu będzie oczekiwał nastolatek, a coś zupełnie innego sprawi przyjemność kilkulatkowi. Przede wszystkim dywany dla dzieci będą cechowały się głównie licznymi kolorami i bajkowymi kształtami, nastolatkowie zaś będą najpewniej preferowali nieco inne wzory.  W ich przypadku można zainteresować się wzorami inspirowanymi stylem nowoczesnym lub , w przypadku tych lubiących gry komputerowe, na przykład dywanami w stylu Minecrafta lub innej popularnej gry.

Dywanik łazienkowy, czy to się uda?

Niektórzy spośród nas myślą zapewne również, czy można, i ewentualnie jaki, dywan wykorzystać w łazience. Ze względu na występującą w tym pomieszczeniu wilgoć, lepiej jest zdecydować się na dywanik syntetyczny. Nie tylko będzie on stanowił ładny dodatek, ale oddzieli też nasze stopy od chłodu płytek łazienkowych. Ponadto, niektóre dywany będą też poprawiały bezpieczeństwo, minimalizując ryzyko poślizgnięcia i upadku.

Dywan syntetyczny, co to takiego?

W porównaniu z klasycznymi dywanami, te z tworzywa syntetycznego mogą występować w bardzo wielu różnych odmianach. Do najpopularniejszych odmian zalicza się dywany polipropylenowe, poliamidowe i akrylowe. Pierwsze z nich wyróżniają się dużą wytrzymałością na ścieranie oraz dobrze zachowują swój kształt, dzięki czemu posłużą nam one przez bardzo długi czas. Dobrze zatrzymują też ciepło i są niepalne, jednak w sytuacjach ryzykownych mogą się topić. Dywany poliamidowe są równie trwałe i łatwe w utrzymaniu, nie rozwijają się w nich również drobnoustroje. Wreszcie dywany akrylowe, których trwałość jest także bardzo dużą zaletą, lecz największym walorem jest miękka struktura, która nie ustępuje wiele tym droższym modelom wykonanym z wełny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *