Home office, czyli wygodne i stylowe biuro w Twoim domu

Obecna sytuacja skłania coraz liczniejsze osoby do przejścia na tak zwaną pracę zdalną, co pociąga za sobą organizację odpowiedniego miejsca pracy w domu. Stworzenie w domu stanowiska do pracy przez Internet pozwala na zagospodarowanie przestrzeni roboczej, łącząc równocześnie ergonomiczne rozwiązania z różnymi stylami – niepowtarzalnymi aranżacjami.

Styl i ergonomia

Mając umeblowane mieszkanie, w wymarzonym przez nas stylu, może się nam zdawać, że dodatkowe sprzęty mogą zakłócić panującą w domu harmonię kształtów i barw. Istotnie, tak może się stać, gdy do wystroju naszego salonu czy gabinetu dodamy meble o mocno odmiennej formie i barwie. Szczęśliwie oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że z pewnością będzie możliwe dobranie wyposażenia, które nie tylko wpasuje się, lecz jeszcze ubogaci projekt wnętrza naszego domu. Przykładowo nowoczesne stoliki i biurka wyróżniają odważne kształty i barwy, nawiązujące do bieli i czerni, bądź to do bardziej odważnych tonacji, meble takie są licznie reprezentowane w kolekcjach firmy La Forma. Klasyczne aranżacje będą raczej komponowały się lepiej z meblami o barwie naturalnego drewna, brązu bądź beżu. Prócz walorów wizualnych, biurka komputerowe, fotele czy stoliki mają jeszcze jedną istotną cechę: poprawiają one mianowicie ergonomię pracy i tym samym dbają o nasze zdrowie. W pierwszych dniach pracy w systemie home office, czyli pracy zdalnej, można ulec pokusie, by nie kupować specjalnego biurka komputerowego, a miast tego postawić służbowego laptopa na przykład na ławie w pokoju dziennym. Początkowo wspomniane prowizorium się sprawdzi, lecz po kilku dniach poczujemy, że jednak taka praca nie jest komfortowa, że profesjonalne stanowisko do pracy zdalnej jest o wiele lepszym rozwiązaniem.

Stanowisko pracy w home office
Ergonomiczne stanowisko pracy do Home Office

Fotel do komputera i biurko do pracy

Nowoczesne biuro, przedmiot marzeń niejednego z pracowników, to miejsce, które umożliwia Ci efektywną pracę w Twoim ulubionym środowisku. Wynika z tego, że fotel do pracy w domu oraz biurko komputerowe mogą być nie tylko bardzo cenną dekoracją, lecz i zapewniać nam komfort pracy. Dzięki odpowiedniemu wyborowi, który będzie dopasowany do naszych potrzeb, mogą być one nawet wygodniejsze od wyposażenia biura w miejscu pracy. Najistotniejszym pytaniem jest dla nas rodzaj komputera, który będziemy wykorzystywać, nieco inaczej wygląda bowiem stolik komputerowy dla laptopa, a inaczej dla komputera stacjonarnego. Ponadto nie bez znaczenia jest też konieczność przechowywania dodatkowych dokumentów, taka funkcja wskazywałaby raczej na biurko wyposażone w pojemne szuflady, jak choćby w przypadku biurek marki Very Simple. Również wysokość mebla powinna być dopasowana do naszego wzrostu, osoby niższe mogą zdecydować się na modele mebli o nieco bardziej kompaktowych rozmiarach. Podobnie jest i z krzesłami do pracy przy komputerze, lecz zdecydowanie wskazujemy na większy komfort użytkowania wygodnego fotela biurowego, który umożliwia np. regulację nachylenia oparcia bądź wysokości. Duże doświadczenie w produkcji takich foteli ma np. firma Profeos czy Miotto. Dodatkowym wyposażeniem w naszym home office może także być drukarka lub skaner, warto więc dokupić na nie odpowiedni stolik, rzecz jasna, jeżeli nasz stolik komputerowy nie posiada dedykowanych półek dla urządzeń wielofunkcyjnych.

Regulowany fotel komputerowy Profeos
Regulowany fotel z podłokietnikami Profeos

Odpowiednie oświetlenie, czyli lampka biurkowa

Odpowiednie oświetlenie stanowiska pracy jest kwestią nie bez znaczenia dla naszego wzroku. Co ważne, stylowa lampka biurkowa może być również designerską ozdobą, tłem lub akcentem w naszej aranżacji. Warto jednak, nawet jeżeli nie zależy nam na poprawie efektu wizualnego, rozważyć zakup dodatkowego oświetlenia. Nie zawsze uda się nam umieścić biurko w bezpośredniej bliskości okna, a nawet i wtedy pochmurne dni czy zimowe poranki mogą być nieco zbyt ciemne dla komfortowej pracy. Oczywiście, że można wtedy wspomagać się lampami wiszącymi na suficie, czy lampami stojącymi w innej części pokoju, lecz nie jest to ani wygodne, ani efektywne. Najlepsze są rozwiązania odpowiednio dedykowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *