Jak dobrze ułożyć płytki? Samodzielnie, czy z firmą?

Co jeszcze powinniśmy uwzględnić, przeprowadzając rearanżację naszego domu?

Podstawą jest tutaj projekt, niekoniecznie musi być to szczegółowy dokument wykonany przez profesjonalnego projektanta wnętrz (niektóre firmy oferują projekty łazienek przy zakupie materiałów), ale zlecając firmie wykonanie pewnych prac, trzeba naszkicować lub przynajmniej opisać rezultat, którego oczekujemy. Powinniśmy wprowadzić taki szkic do umowy, bo rzecz jasna umowa również musi być sporządzona w formie pisemnej pomiędzy nami a wykonawcą remontu. Uzgodnienia takie powinny zawierać nie tylko cenę usługi, ale również i jej termin wykonania, karę umowną, a nawet sposób płacenia za wykonywane roboty remontowe. Warto pamiętać również i o uwzględnieniu terminu gwarancji, który powinien w teorii uchronić nas przez zmarnowaniem materiałów wykończeniowych na działania, które w ostatecznym rachunku, mogą okazać się nietrwałe.

Fachowiec do remontu. Ilustracja.
Nie jest łatwo wyszukać dobrego fachowca!

Zadatek i zaliczka dla firmy remontowej?

Często w umowach z firmami remontowymi spotyka się pojęcia zaliczki i zadatku, choć są to zapisy o bardzo podobnym celu, to istnieje jednak pewna różnica. Uwidacznia się ona w momencie, gdy umowa nie dojdzie do skutku. W takiej sytuacji zaliczka podlega zwrotowi, zadatek zaś – jeżeli to my jesteśmy winni – przepada, gdyby zaś winny okazał się wykonawca, to podlega on zwrotowi w podwójnej wysokości. Zapisanie więc w umowie punktu dotyczącego zadatku jest dobrym sposobem na upewnienie się, że remont naszego mieszkania rozpocznie się w terminie i że wybrana przez nas firma, do położenia kafelków, czy odświeżenia kuchni, faktycznie jest godna zaufania.

W tym miejscu chcielibyśmy zapewnić, że nie jest naszym celem sugerowanie naszym Klientom jakichkolwiek rozwiązań. Pragniemy jedynie, by podejmowali Państwo decyzje, których efektem będzie optymalne wykorzystanie nabytych w naszym sklepie internetowym materiałów wykończeniowych. Stylowe wnętrze to bowiem nie tylko piękne kafelki, czy elegancka chromowana bateria łazienkowa, lecz również profesjonalny jej montaż.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *