Jak tanio i efektownie zaaranżować małą łazienkę?

Aranżacja małej łazienki, na przykład w bloku, nie jest łatwa, lecz z naszym poradnikiem zrobisz to szybko i efektownie!

Styl minimalistyczny, na ratunek łazienkom w blokach!

Bloki mieszkalne, mieszkania z wielkiej płyty, to niestety krajobraz wielu polskich osiedli. Pomimo wielu zalet, w postaci np. bliskości sklepów, mają one jednak i pewne wady. Największą z nich jest relatywnie niewielki metraż mieszkań, a więc i łazienek. Dlatego też projektując łazienkę w bloku, musimy mądrze wykorzystać każdy centymetr, a nierzadko także iść i na trudne kompromisy. Nawet w takiej sytuacji możemy jednak uzyskać zadowalający efekt, a pomoże nam w tym styl minimalistyczny, który rozjaśni i optycznie powiększy niewielkie pomieszczenia.

Przykładowa aranżacja modnej łazienki

Jak urządzić minimalistyczną łazienkę?

Urządzając minimalistyczną łazienkę, warto postawić przede wszystkim na proste kształty i jasne barwy. Dotyczy to zarówno płytek ściennych, jak i mebli łazienkowych czy prysznica z brodzikiem. Najlepsze, co naturalne, będą białe kafelki, podobnie jasne powinny być szafki łazienkowe i klosze lamp. Mówimy tu lamp, gdyż warto postawić na kilka mniejszych, niezależnych od siebie, źródeł światła. Więcej trudności nastręczy natomiast dylemat: wanna, czy prysznic? Teoretycznie prysznic jest bardziej ekonomiczny, lecz mając w domu małe dzieci, wanna wydaje się lepszym rozwiązaniem. Szczególnie, jeżeli wybierzemy np. wannę narożną. Nieco miejsca możemy zaoszczędzić również, wybierając toaletę podtynkową ze stelażem, co da nam w efekcie niewielką półeczkę na drobiazgi, czy mniejszą umywalkę z ozdobną baterią. Oczywiście, cała aranżacja łazienki w stylu minimalistycznym nie musi być w tonacji ascetycznej bieli. Bardzo ciekawym dodatkiem okaże się ozdobna armatura łazienkowa. Spójrzmy tylko na piękne chromowane baterie łazienkowe czy mosiężne kurki. Projektując modną łazienkę, warto również wybrać meble łazienkowe, płytki czy armaturę dobrej jakości. Ta dostępna w popularnych sklepach może być z pozoru konkurencyjna pod względem ceny, lecz jej jakość nie zawsze jest odpowiednia. Warto więc spojrzeć na produkty takich firm, jak np. Hatria, Sanswiss czy Tres. Te marki gwarantują wysoką jakość i konkurencyjne ceny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *