Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Dużą popularnością cieszy się obecnie nowoczesne rozwiązanie w postaci łączenia salonu z aneksem kuchennym. Dziś postaramy się udzielić kilku wskazówek na co zwrócić uwagę  podczas aranżowania przestrzeni.

Jak połączyć salon z aneksem kuchennym?

Połączenie salonu z aneksem kuchennym możemy już zastać w zakupionym mieszkaniu, ale w starszym budownictwie konieczne mogą się okazać roboty budowlane i gruntowny remont. Najprościej salon z aneksem kuchennym możemy uzyskać poprzez wyburzenie ścianki działowej pomiędzy kuchnią i pokojem dziennym. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze jest to możliwe. Dlatego przed rozpoczęciem robót warto skonsultować się z fachowcami, a nawet administratorem. W niektórych przypadkach może się bowiem okazać, że potrzebny będzie projekt lub zgoda całej wspólnoty. Jeżeli jednak przebrniemy przez te formalności, to połączenie mikro kuchni z salonem będzie rozwiązaniem ze wszech miar korzystnym, jeśli taki jest Twój gust.

Stylowy aneks kuchenny
Stylowy aneks z płytkami układanymi w jodełkę.

Aneks kuchenny: ukryty, czy wyodrębniony?

Niektórzy projektanci uważają, że optymalnym rozwiązaniem jest, gdy nadamy połączonym pomieszczeniom spójny wystrój wnętrza.  Dokonać tego możemy, stosując na przykład to samo pokrycie podłóg, podobne farby i meble. Pozwoli to ukryć aneks i stworzyć  poczucie przestrzeni. Z drugiej jednak strony wiele osób nie wyobraża sobie takiego podejścia i preferuje wyraźne oddzielenie strefy rekreacyjnej salonu od strefy technicznej. Takie rozwiązanie ma również swoje zalety, pozwala bowiem na dobranie różnych rodzajów elementów wykończeniowych, bez pójścia na kompromisy. Można więc zastosować antypoślizgowe płytki podłogowe do aneksu kuchennego, a bardziej reprezentacyjny polerowany gres podłogowy do salonu.  Podobnie ma się sytuacja i z wykończeniem ścian, łącząc aneks z salonem w jednolitą całość, konieczne jest wyszukanie atrakcyjnej wizualnie farby zmywalnej, podczas gdy decydując się na wydzielenie aneksu, możemy swobodnie skorzystać tam z dekoracyjnych kafelków ściennych do kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *