Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Jak zaaranżować salon z aneksem?

Zazwyczaj, nawet decydując się na połączenie obu pomieszczeń i ujednolicenie przestrzeni, pozostawiamy pewną granicę. Najczęściej wyznacza ją wyspa kuchenna, stół, szafki lub barek. Jeżeli zamarzy się nam, aby granica pomiędzy strefą kuchenną a strefą rekreacyjną została wyraźniej nakreślona, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z drzwi przesuwanych w miejscu dotychczasowej ścianki działowej. Rozwiązanie takie pozwoli na dużą dowolność i szybkie rozdzielenie pomieszczenia np. w sytuacji nieoczekiwanej wizyty. Z drugiej strony, gdy będziemy potrzebowali więcej miejsca, oba pomieszczenia można będzie ponownie łatwo połączyć. Równie ważny jest też wybór odpowiednich mebli i dodatków dekoracyjnych w postaci obrazów czy dywanów. Rzecz jasna, meble powinny być raczej dopasowane kolorystycznie. Zbyt ostry kontrast, nawet w przypadku utrzymania pewnego, formalnego rozdzielenia, może nie prezentować się zbyt korzystnie. Nie wypadnie też najlepiej nasz aneks kuchenny w sytuacji, kiedy pozbawimy go odpowiedniego oświetlenia pulpitu roboczego, czy to w postaci dodatkowej lampy sufitowej, czy też wbudowanych lampek halogenowych. Częstym trikiem, który ma na celu osłabienie wrażenia kontrastu, jest zastosowanie podobnych dodatków dekoracyjnych, jak choćby kwiatów, w obu częściach pomieszczenia. W takim przypadku pełnią one nie tylko funkcję ozdobną, ale i harmonizującą.

Nowoczesna aranżacja salonu z aneksem kuchennym

Połączenie kuchni z salonem nie zawsze jest komfortowe

Wbrew powszechnym opiniom, łącząc kuchnię z pokojem również dziennym, musimy liczyć się z kilkoma niedogodnościami. Największym problemem okazuje się konieczność utrzymania bezwzględnego porządku. Jak już wspomnieliśmy, można temu zaradzić, stosując drzwi przesuwne w celu czasowego rozdzielenia pomieszczeń. Drugim sposobem może okazać się ukrycie aneksu we wnęce lub za niewysoką ścianką, która będzie też pełniła funkcję blatu kuchennego. Kolejną niedogodnością mogą też okazać się nieprzyjemne zapachy, tu jednak rozwiązaniem okaże się wyciąg lub tak zwany okap kuchenny. Warto również pomyśleć o zainstalowaniu w oknie popularnych nawiewników, czyli małych urządzeń pozwalających na cyrkulację powietrza nawet przy zamkniętych oknach. Jest to szczególnie polecane w przypadku nowoczesnych okien z plastiku.

Wybór sprzętu agd do mini kuchni

Wybierając sprzęt agd do aneksu kuchennego lub mini kuchni powinniśmy kierować się zarówno funkcjonalnością, jak i walorami estetycznymi.  Musi on pasować do reszty kompozycji i być funkcjonalny. W przypadku najmniejszych aneksów możemy spokojnie ograniczyć się do niewielkiej lodówki, porównywalnej wielkością do szafki kuchennej, i płyty kuchennej lub tylko kuchenki mikrofalowej. Jest to rozwiązanie  dobrze sprawdzające się w pomieszczeniach relatywnie niewielkich i ściśle połączonych z częścią pokoju o charakterze wypoczynkowym. Jeśli dysponujemy dużą przestrzenią, a zwłaszcza gdy zdecydujemy się na nieco wyraźniejszy podział, możemy w aneksie umieścić pełnowymiarową kuchenkę wraz z pojemną lodówką. Zostanie nam jeszcze miejsce na zmywarkę lub na dodatkowy sprzęt w postaci ekspresu do kawy, czy wybranych elementów dekoracyjnych.

Mamy nadzieję, że powyższe uwagi okażą się dla Państwa interesujące, zaś po więcej pomysłów zapraszam do propozycji inspiracji do kuchni na naszej stronie WWW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *