Wiosenne aranżacje, czyli co warto zmienić w naszym mieszkaniu?

Wiosna za oknem jest doskonałą okazją do przemyślenia i nierzadko też wprowadzenia zmian w aranżacji mieszkania. Czasami są to drobne udoskonalenia, choćby w postaci doniczki z ozdobnymi kwiatami, a w innych przypadkach mamy do czynienia z głęboką reorganizacją wnętrza naszego domu. Właśnie dla Państwa postanowiliśmy przyjrzeć się dzisiaj kilku inspiracjom na wprowadzenie wiosennego klimatu do modnego domu!

Jaka powinna być wiosenna aranżacja salonu i jadalni?

Wiosenny wystrój jest pojęciem bardzo subiektywnym, dla jednych będą to zwiewne dekoracje okienne, a dla innych piękne kwiaty w wazonach. Jednak wszyscy raczej zgodzą się, że jasne pomieszczenia, pełne mebli o ciekawych kształtach prezentują się najlepiej w takich sytuacjach. Oczywiście, gruntowana zmiana wystroju mieszkania wiąże się często z większym nakładem sił i środków, choćby na wymianę mebli czy paneli podłogowych, lecz gdybyśmy mieli to w planach, to dlaczego nie wprowadzić tam wiosennej atmosfery? Najłatwiej będzie dokonać tego z pomocą stylów takich, jak: tropical boho, styl skandynawski, minimalistyczny czy także w stylu rustykalnym.

Roślina na biurku

Tropical boho, czyli egzotyczne wnętrza w wakacyjnym klimacie

Wiele osób już wiosną marzy o wakacjach i wypoczynku na egzotycznej plaży, lecz w obecnych czasach nie jest to tak proste, jak dawniej. Możemy jednak stworzyć takie miejsce w naszym własnym domu! Wystarczy sięgnąć po styl tropical boho, czyli kompozycje inspirowane egzotycznymi destynacjami. We wnętrzach takich czuć wręcz zapach morza i orientalnej roślinności, zaś zaprojektowane domy są klimatyczne, acz z zachowaniem umiaru i dobrego smaku. Dominują w nich lekkie, często plecione z rattanu czy wikliny, meble w rodzaju wygodnych foteli lub koszy. Stoły i szafki, raczej nieliczne, koniecznie z naturalnego drewna, które są nie tylko piękne, lecz i funkcjonalne. Do wykończenia podłogi w jadalni lub salonie powinniśmy wybrać panele podłogowe, te imitujące jasne drewno są najlepsze do tej roli. Uzupełniając całość o rośliny w ozdobnych doniczkach, osiągniemy efekt lekkości i jednocześnie wiosennej świeżości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *